11. týden

26.05.2018

Jedenáctý týden máme v druhé půli. Koťátka jsou jak draci, lítají naprosto všude po svém pokoji, přesně jak zdravá koťátka lítat mají. :D O veselé příhody není nouze. Nevěřili byste, kolik radosti umí způsobit obyčejná moucha, která vlétne do pokoje s pěti koťátky. To pak sledujete opravdové pětinásobné štěstí poskakujících stvoření. Hurá, nová hračka...hmmm rychlá, neúnavná...ouu ..nepolapitelná a tím více zábavná a zajímavá... prostě super výzva. Hromadné bleskové přesuny z jedné strany pokoje na druhý....tam a zpět..tam a zpět.... ... a pak vítěz bere vše. Po zásluze. Jeho strategické místo - parapet, na které se přesunul během lovu, kdy ostatní sourozenci pobíhali po pokoji, se vyplatilo. Jak to dopadlo s mouchou rozebírat nebudu. V tomto ohledu je Arnošt jiný než jeho máma. Ta když chytila mouchu, tak na ní pak koukala a nevěděla co s ní... Arnošt věděl. Úžasné na koťátkách je, že pomine-li jedna zábava, bez mrknutí oka si jdou hledat nějakou jinou. Žádné smutnění, žádné výčitky.. jen prostor pro další nápady, jak si užít den.

     Jediné, co koťátka opravdu nemají v lásce, tak je vysavač. Ten šíří paniku. Koťátka musí mít dostatek času, schovat se do bezpečí. ... toto bezpečné místo bývá často s výhledem na nebezpečnou věc- to aby se mohl nepřítel sledovat. Proto prosím, až si přinesete koťátko domů, berte na tuto skutečnost ohledy. Ono si časem zvykne, ale na začátku, kdy ještě neví, kde jsou v novém domově bezpečná místa, mohl by je zbytečně vylekat a znejistět. Počítejte, že ve chvíli nebezpečí mají tendence se dostat nad úroveň obávané věci, což může být komoda, či skříňka (vázy a sošky v tuto chvíli naprosto přehlíží) ..nebo parapet (tři koťátka z pěti byla při posledním luxování schovaná za závěsem na parapetu). Po "nebezpečné" situaci je dobré koťátko vzít, pochovat, uklidnit ho a nechat ho prozkoumat vypnutý přístroj.

    Dobrá zpráva pro nové majitele. Už všechna koťátka jsou "vítací". Ve chvíli, kdy přijdu do jejich pokoje, přiběhnou všechna a domáhají se pohlazení. Art stále nemá moc rád hlazení po hlavičce. Albus je už i chovací. Amelie má ráda nadhled a když jim dávám baštu, vždy si vyskočí někam, kde má rozhled. Arnošt je tak trochu samorost a z Amy se stává skutečná mňaudáma, i když ne vždy. Např. Uklízení je společná akce, u níž vždy asistují všichni. Dokonce i když vyklízím jejich záchod, tak jsou této činnosti co nejblíž..a tím myslím úplně blízko, jak to jen jde.... asi si dovedete představit, jak se uklízí uzavřený prostor, ve kterém vám stojí dvě koťata.... u toho musíte hlídat plnící se pytlík, věřte, nevěřte, i ten je dost zajímavý pro jiné kotě a drápky jsou tááák ostré.... no a aby toho nebylo málo, tak jedno kotě se zaobírá vaší nohavicí a poslední leze v otebřené nádobě s čistým stelivem a vypadá, že se mu tento neposkvrněný prostor, kde se dá tak krásně hrabat líbí víc, než byste chtěli :D :D

Přeji krásný slunečný víkend.