10. týden

19.05.2018

Tááák... a první očkování máme za sebou. V pondělí jsme vyrazili za paní doktorkou. Ono se to nezdá, každé koťátko vypadá, tak malinké a lehké jak chmýří, ale nacpat těch pět pubertálních koťat do jedné přepravky........... bylo přinejmenším velmi zábavné. O první vtipnou situaci se postarala Freya, když jsme přinesly přepravku a ona si do ní zalezla a nechtěla z ní ven. Naposledy v ní cestovala za ženichem, tak jí asi popadla nějaká touha, či nostalgie.... nebo si jen chtěla odpočinout od dětí na nějakém super vejletě :D

     Po uvolnění přepravky matkou a znova naplnění koťaty, jsme vyjeli směr ordinace. Tam už bylo vše připravené. Koťátka ani nehlesla, rozvalila se v přepravce... čímž jsme zjistila, že na mě jen hrála, jak je tam děsně těsno a v klidu čekala co bude dál.

     Máme úžasnou veterinářku, ta pečlivě každé kotě prohlédla, poslechla srdíčko, zkontrolovala čip a pak velmi obratně píchla očkovací látku. Ani jedno koťátko to téměř nepostřehlo a ani nehleslo. Během čekání na vedlejší účinky se očkování zapsalo do průkazů a bylo hotovo.

     Doma proběhlo velké vítání. Zatím co koťátka se tvářila, že o nic nešlo, tak Freya mezi nimi pobíhala a olizovala je a kontrolovala. Mam pocit, že je i několikrát přepočítala, jestli jsme jí vrátili všechny děti.

Přeočkování proti kočičí rýmě a průjmu má být po třech týdnech.